#77
Σωτήρης Σταυρακόπουλος
SMALL FORWARD
![Stavrakopoulos 2](https://www.peristeribc.gr/wp-content/uploads/2022/08/Stavrakopoulos-2-1.png)
Σωτήρης Σταυρακόπουλος
ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ
Από το Εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου προάχθηκε στην ανδρική ομάδα τη σεζόν 2021-2022 και αγωνίστηκε σε έξι παιχνίδια της Basket League. Έκανε ντεμπούτο στον εντός έδρας αγώνα με τον Ιωνικό Νικαίας κι ακολούθησαν οι συμμετοχές κόντα σε Κολοσσό Ρόδο, Λαύριο (x2) κι Ολυμπιακό (x2). Στο τελευταίο μάλιστα, παιχνίδι της σεζόν κόντα στην ομάδα του Πειραιά, σκόραρε έξι πόντους