Δεν χάνουν οι Έφηβοι

Την αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα της Ε.Σ.Κ.Α συνεχίζουν οι Έφηβοι καθώς επικράτησαν και του Α.Σ.Ε.Δούκα (51-67) για το 5×5

Ντέρμπι από τα πρώτα του λεπτά, οι παίκτες του Κώστα Παπαμάρκου βρέθηκαν να προηγούνται με τέσσερις πόντους διαφορά (29-33) με την συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα, ενώ η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε στο +7 (42-49) για τον Γ.Σ.Π. Τα πάντα όμως άλλαξαν στο τέταρτο δεκάλεπτο καθώς το παθητικό “έγραψε” μόλις εννέα πόντους την ώρα που η επίθεση έφερε 18. Έτσι λοιπόν, η διαφορά ανέβηκε σε διψήφια επίπεδα και σε αυτά παράμεινε έως ότου ακουστεί η κόρνα της λήξης.

Για την 6η αγωνιστική, οι Έφηβοι θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την Ακαδημία Αθηνών (29/10, 21:30)

Τα δεκάλεπτα: 14-14, 15-19, 13-16, 9-18

Γ.Σ. Περιστερίου (Παπαμάρκος): Παπανδρέου 1, Διαμάντης 15 (1), Παπαδημητρίου 7 (1), Σκόρδος 11, Πατρινός 2, Σελούλης, Καραμανλής, Πολύζος, Τόλα 9, Ευσταθιάδης 4, Καλιανιώτης 15, Κακαβούλας 3 (1)