Έβδομη νίκη για τους Παίδες

Τις επτά νίκες σε εννέα αγώνες στο πρωτάθλημα της Ε.Σ.Κ.Α. έφτασαν οι Παίδες, μετά και το 64-49 επί των Εκπαιδευτηρίων “Ο Πλάτων”

Το πρώτο μισό της αναμέτρησης ήτα ντέρμπι με τον Γ.Σ.Π. να βρίσκεται πίσω με 24-26. Η συνέχεια όμως ήταν πολύ καλύτερη για τους παίκτες του Νίκου Ρήγγα που βελτίωσαν την άμυνα τους με αποτέλεσμα να δεχθούν μόλις οκτώ πόντους στην τρίτη περίοδο, ενώ βάζοντας 14 και 26 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο, κατάφεραν να πάρουν την νίκη.

Μπουντούρης, Φύτρος και Μπιλάλης έκαναν την μεγαλύτερη ζημιά για τον Γ.Σ.Π. με τον πρώτο να σημειώνει 16 πόντους και τους άλλους δύο, από 13.

Τα δεκάλεπτα: 12-15, 12-11, 14-8, 26-15

Γ.Σ. Περιστερίου (Ρήγγας): Φύτρος 13, Μπιλάλης 13, Μπουντούρης 16, Στάμου 5, Μαραθάκης 8, Δεϊμέζης 6, Ζούγρης 3, Μουστόπουλος, Μανούσος, Μπέμπελος, Γρίσπος