Ήττα στο Ο.Α.Κ.Α. και 0-2

Ήττα στο Ο.Α.Κ.Α. για το Περιστέρι Βίκος Cola (86-66) που πλέον, βρίσκεται πίσω στην ημιτελική σειρά με τον Παναθηναϊκό με 0-2.

Ανταγωνιστική στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη, όχι όμως και στην εξέλιξη της. Ζώης Καράμπελας και Γάιος Σκορδίλης κρατούσαν την διαφορά στο δίποντο (19-17) πριν οι γηπεδούχοι τρέξουν ένα σερί 11-0 και ξεφύγουν με 32-19 στο 14ο λεπτό. Η διαφορά ανέβηκε και ξεπέρασε τους 20 πόντους (66-43) με το Περιστέρι Βίκος Cola να προσπαθεί, στα εναπομείναντα 15 λεπτά, να μαζέψει το σκορ. Το -17 (66-49)ωστόσο, ήταν ότι πιο κοντινό. Μοιραία γνώρισε την δεύτερη ήττα στην ημιτελική σειρά της Basket League και την Δευτέρα (3/6) θα αναζητήσει την πρώτη νίκη στην σειρά.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 52-34, 68-49, 86-66