Ήττα στο Λαύριο

Το Περιστέρι Βίκος Cola δεν τα κατάφερε στο Λαύριο καθώς ηττήθηκε από την ομώνυμη ομάδα με 83-55.

Τα πρώτα επτά λεπτά της αναμέτρησης βρήκαν τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ με τον Edward Daniel να ισοφαρίζει σε 13-13. Η συνέχεια όμως, ανήκε στους γηπεδούχους που με επί σερί 11-0 πήραν “κεφάλι” στο σκορ (24-13) και σε αυτό παρέμειναν μέχρι τέλους, παρά τις προσπάθειες των Παναγιώτη Βασιλόπουλου και Ramone Moore. O πρώτος έριξε την διαφορά σε μονοψήφια επίπεδα κάνοντας το 38-27 με την συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα και ο δεύτερος μείωσε σε 41-32, δύο λεπτά αφότου Λαύριο και Περιστέρι Βίκος Cola επέστρεψαν στο παρκέ από τα αποδυτήρια.

Το -9 όμως, αποδείχθηκε η κοντινότερη απειλή για τον Γ.Σ.Π. που δέχθηκε, αρχικά, ένα σερί 6-0 πριν βρεθεί να κυνηγάει και διαφορά 28 πόντων (74-46). Αυτή παρέμεινε και έως το τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 38-27, 60-40, 83-55

Λαύριο (Σερέλης): Λούντζης 15 (1), Κακλαμανάκης 13, Κουζέλογλου 8 (2), Λαμπ 10 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μπιούφορντ 9 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Μαστρογιαννόπουλος 6 (2), Χαραλαμπόπουλος 5 (1), Μιλόσεβιτς 2, Περράκης 3 (1), Νίξον 3 (1), Ερμείδης 2, Γουίδι 7

Περιστέρι Βίκος Cola (Πεδουλάκης): Βασιλόπουλος 3 (1 τρίποντο, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Γκρέι 14 (2/5 τρίποντα), Αγραβάνης, Ντάνιελ 12, Κάλαχαν 3 (1/6 σουτ), Μουράτος 2, Σκορδίλης 4, Χάροου 8 (4/10 σουτ), Μπεντίλ 4, Καράμπελας 2, Μουρ 3