Σταθερά… αήττητοι οι Παίδες

Τις 12 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια έφτασαν οι Παίδες που επικράτησαν στου Παπάγου (και) της Ολυμπιάδας με 85-77.

Η ομάδα του Νίκου Ρήγγα ξεκίνησε ιδανική την αναμέτρηση και βρέθηκε από νωρίς να προηγείται με διψήφια διαφορά (15-27 στο 10’). Ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη καθώς λάθη στην άμυνα και έδωσαν την ευκαιρία να στους γηπεδούχους να σημειώσουν 36 πόντους στην τρίτη περίοδο και να προσπεράσουν με 71-65.

Τα πάντα άλλαξαν στο τέταρτο δεκάλεπτο, όταν Ηλίας Μανιάς και Τζουλιάνο Τόλα πέτυχαν συνεχόμενους πόντους για τους μιμηθούν οι Βαγγέλης Σελούλης και Νίκος Παπανδρέου για το επί μέρους 6-20. Κάπως έτσι, ήρθε η 12η συνεχόμενη νίκη για τον Γ.Σ.Π. που την επόμενη αγωνιστική θα φιλοξενήσει στο “Ανδρέας Παπανδρέου” τον Γ.Α.Ο. Κουκουβαούνων (18/12, 20:00).

Τα δεκάλεπτα: 15-27, 35-47, 71-65, 77-85

Γ.Σ. Περιστερίου (Ρήγγας): Παρδακίδης, Λειβαδίτης, Μανιάς 21 (2), Γρηγορόπουλος 2, Αγνόγλου, Σελούλης 14, Παπανδρέου 14 (1), Ασλάν 2, Τόλα 27, Κουστένης, Γουλοσπύρος, Στουρνάρας 5 (1)